Zakynthos - kalendarz imprez

Zakynthos - kalendarz imprez

_______________________________________________________________________________________

26 lipca – Festyn Św. Paraskevi

Dwudniowy festyn ludowy pod patronem Św. Paraskevi który odbywa się w górskiej wsi Saint Leo. Podobne ludowe festyny odbywają się tego samego dnia we wsiach Volimes i Belushi.

_______________________________________________________________________________________

15 sierpnia – Festyn Św. Marii

Jak w całej Grecji, religijny festyn z okazji Św. Marii jest jednym z największych i najbardziej celebrowanych. Religijna ceremonia jest bardzo uroczysta, a świętowanie z tej okazji trwa do białego rana, w otoczeniu tańców i w brzmieniu greckiej muzyki. Wszyscy mieszkańcy wyspy zbierają się w dwóch miejscowościach z tej okazji - Vassilikos oraz Katastari.

______________________________________________________________________________________

24 sierpnia – święto Św. Dionizego

Każdego roku odbywa się też uroczyste świętowanie z okazji Św, Dionizego, patrona wyspy Zakynthos. Festyn jest celebrowany w hołdzie pamięci przeniesienia ciała świętego z klasztoru Strofadia do kościoła Agios Dionysios gdzie jest do dziś. Festyn trwa trzy dni i składa się z różnych religijnych ceremonii, którym towarzyszą później tradycyjne greckie tańce, muzyka, lokalne jedzenie i wino. Festyn ten przyciąga tysiące pielgrzymów z całej wyspy oraz z innych rejonów Grecji.

Agios Dionysios     _______________________________________________________________________________________

Przełom sierpnia i września - Festiwal Wina

Organizowany jest w stolicy Zakynthos. Jest to okazja do skosztowania najlepszych win wytwarzanych na wyspie.

Festiwal Wina     _______________________________________________________________________________________ Podane powyżej opisy wydarzeń zostały zebrane i opracowane na podstawie internetowych serwisów kulturalnych i mają charakter informacyjny.