Kos - kalendarz imprez

_______________________________________________________________________________________

lipiec – Festiwal Hipokratesa

Wybitny obywatel miasta i wyspy Kos ma swoje święto, które jest celebrowane przez mieszkańców każdego roku. Cały miesiąc trwają festyny na jego cześć, a w tym czasie odbywa się sporo koncertów, pokazów tańca. Towarzyszą im także wystawy sztuki i przedstawienia teatralne. Uczestniczenie w tych wydarzeniach to świetna okazja do poznania i skosztowania kultury współczesnych Greków. Większość wydarzeń związanych z tym festiwalem odbywa się na terenie średniowiecznego zamku Joannitów, oraz na placu Eleftherios.

Festiwal Hipokratesa     _______________________________________________________________________________________

24 sierpnia - Festiwal Miodu

W tym dniu, w miejscowości Antimahia odbywa się Festiwal Miodu lokalnie zwany „Giorti tou Melitu”, podczas którego zakosztować lokalnych specjałów wyrabianych przez miejscowych rolników z wyspiarskiego miodu. Cały festiwal odbywa się oczywiście przy akompaniamencie muzyki i w rytmie lokalnych greckich tańców. Miejscowość Antimahia położona jest w centrum wyspy, niedaleko portu lotniczego.

Festiwal Miodu     ______________________________________________________________________________________

31 sierpień – Festyn w Kefalos

Tego dnia odbywa się festyn w zatoce Kefalos na południu wyspy Kos. Organizowany jest przez lokalnych rybaków, towarzyszą temu wydarzeniu tradycyjna muzyka grecka i tańce.

Festyn w Kefalos     _______________________________________________________________________________________

27 września - Międzynarodowy Dzień Turystyki

Z tej okazji w tradycyjnej wiosce Kefalos, wieczorem odbywa się uroczysty festyn z tradycyjną muzyką, śpiewami i tańcami.

Międzynarodowy Dzień Turystyki     _______________________________________________________________________________________ Podane powyżej opisy wydarzeń zostały zebrane i opracowane na podstawie internetowych serwisów kulturalnych i mają charakter informacyjny.