Kreta - kalendarz imprez

Kreta - kalendarz imprez

_____________________________________________________________________________________

23-28 czerwca - Casa dei Mezzo Music Festival

Makrigialos niedaleko Ierapetra na południu Krety
Jeden z najbardziej klimatycznych letnich festiwali muzyki klasycznej w Europie. Odbywa się już po raz piąty. W tym roku będzie gościł 21 wybitnych artystów z Grecji, Francji, Norwegii, Niemiec i Hiszpanii. Podczas sześciodniowego festiwalu można będzie usłyszeć kompozycje m.in Liszta, Purcella, Beethovena, czy Hadjidakisa. Co ważne i ciekawe - koncert 23 czerwca jest bezpłatny, na pozostałe koncerty bilety są w cenie 10 EUR, bilet na koncert galowy w dniu 28 czerwca kosztuje 15 EUR. Informacje o cenach otrzymaliśmy bezpośrednio od Organizatora. Bilety będzie można kupić bezpośrednio przed koncertami, lub zarezerwować mejlowo i potem odebrać.
Strona wydarzenia:
http://www.casadeimezzo-festival.com/

Casa di Mezzo     _______________________________________________________________________________________

9-15 lipca - Festiwal wina w Rethymnonie

Festiwal wina w Rethymnonie organizowany jest od wielu lat i trwa 2 tygodnie. Przez ostatnich kilka lat impreza z różnych powodów nie była kontynuowana, obecnie się reaktywuje. W 2011 roku Festiwal będzie obejmował takie atrakcje jak degustacje win i naturalnych produktów kuchni kreteńskiej, koncerty tradycyjnych kreteńskich zespołów tanecznych, koncerty jazzowe, rockowe, muzyki etnicznej, mecze piłki nożnej. A wszystko to w otoczeniu potężnych murów weneckiej twierdzy.
Strona wydarzenia:
http://www.rethymnowinefestival.gr/index_en.html

Festiwal Wina     _______________________________________________________________________________________

sierpień - Paleochora Music Festival

Każdego roku, na początku sierpnia odbywają się tu otwarte konkursy śpiewania i koncerty muzyczne. Mimo bardzo kameralnego charakteru w całej miejscowości panuje miła festiwalowa atmosfera. Miejsce jest warte odwiedzenia.

Paleochora     ______________________________________________________________________________________

sierpień - Sultana Festival

Region Sitia jest znany z produkcji rodzynek, nic więc dziwnego, że w sierpniu odbywa się tam festyn poświęcony właśnie rodzynkom. Tradycyjne kreteńskie tańce na głównym placu miejscowości, oraz mnóstwo kulinarnych specjałów inspirowanych "sułtankami" w menu lokalnych tawern i restauracji. Warto się wybrać.

Sultana Festival     _______________________________________________________________________________________

1 lipiec - 15 sierpień - Heraklion Summer Festival

Każdego roku Miasto Heraklion organizuje letni festiwal sztuki. Jest to zwykle jedno z największych wydarzeń artystycznych na Krecie. W programie znajdują się koncerty operowe, baletu, oraz inne atrakcje dzięki którym miasto staje się kulturalną stolicą wyspy. W ciągu ostatnich lat, festiwal był miejscem koncertowym dla tak sławnych grup jak Opera Kirowa, Balet Bolshoi, Opera Wiedeńska, oraz wielu najznamienitszych artystów z całego świata.

Heraklion Festival     _______________________________________________________________________________________ Podane powyżej opisy wydarzeń zostały zebrane i opracowane na podstawie internetowych serwisów kulturalnych i mają charakter informacyjny.