Santorini

Santorini

Dla wszystkich osób, u których na hasło "wakacje Santorini" pojawia się wyobrażenie jednej z najpiękniejszych i najbardziej magicznej wyspy na Morzu Śródziemnym, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten właśnie temat.

Santorini jest jedną z najbardziej znanych wysp na Cykladach. Jest niewielką wyspą, ponieważ ma ok. 76 km kw. W najdłuższym miejscu ma 12 km, w najwęższym zaledwie dwa kilometry. Powstała wskutek zatopienia olbrzymiego krateru wulkanu. Potężny wybuch wulkanu w 1550 r. p.n.e. spowodował częściowe zapadnięcie się wyspy i powstanie kaldery - dużego urwiska w kształcie półksiężyca. Do dziś zachowało się jedno ze starożytnych osiedli, odsłonięte przez archeologów w Akrotirii.

Dziś wyspa, opalając się w promieniach słonecznych, mieni się odcieniami brązu, czerni i szarości. Biało wykończone budynki z niebieskimi dachami oddzielają swymi kolorami niebo od morza. Naturalne piękno wyspy powoduje, że "wakacje Santorini" to destynacja wybierana przez tysiące turystów z całego świata. Niesamowite widoki z wyspy Santorini na Morze Egejskie sprawiły, że w 2006 roku została nominowana przez pismo podróżnicze "Travel and Leisure" do konkursu na najbardziej romantyczne miejsce na świecie oraz zdobyła pierwsze miejsce na najpiękniejszą wyspę świata. Wyspa słynie także ze swoich plaż - rozległych z czarnym piaskiem, pięknymi widokami i zawsze błękitnym morzem. Niedaleko miejscowości Oia znajduje się plaża Katharos, na której spotkać można naturystów. Dodatkowo dla osób wybierających wakacje Santorini warta polecenia ze względu na swoje walory estetyczne jest Czerwona Plaża (nieopodal Akrotiri) – zbudowana z czerwonych i czarnych skał wulkanicznych.

Główne miasta to administracyjna stolica wyspy – Fira (Thira) oraz miejscowość Ia (Oia). Na wyspie praktycznie wszędzie można dostać się na piechotę, można także skorzystać z komunikacji autobusowej, która łączy wszystkie miejscowości na wyspie.

Jak więc widać opcja "wakacje Santorini" do doskonały kierunek wyjazdu na wypoczynek i źródło wielu miłych wspomnień wakacyjnych, którymi będzie się można podzielić po powrocie ze znajomymi, oraz które spowodują, że zechcą tutaj jeszcze Państwo wrócić. Jeżeli powyższy tekst przekonał Państwa do wyboru Santorini jako miejsca wakacyjnego wypoczynku to, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki ofert wakacyjnych wyjazdów dla zapytania "wakacje Santorini".

Santorini