Na miejscu

Kos

_______________________________________________________________________________________

Bodrum-Turcja

Spędzając wakacje na Kos, nadarza się wspaniała okazja odwiedzenia innego kraju, a nawet kontynentu. Rejs statkiem do tureckiego Bodrum trwa niecałą godzinę. Miasto to położone jest na wzgórzu i słynie z majestatycznego zamku, który stoi na straży malowniczej przystani. Na początek pojedziemy na punkt widokowy aby podziwiać panoramę Bodrum i Gumbet a następnie przejedziemy obok amfiteatru i dawnej głównej bramy wjazdowej do miasta (przystanek w jednym z miejsc). Program zwiedzania zakończymy w sklepie z wyrobami ze złota, srebra oraz dywanami. W czasie wolnym w Bodrum polecamy zakupy (biżuteria, skóry, dywany, podróbki markowych ubrań a także orginały) oraz miejscowe restauracje. Nie ma potrzeby wymieniania euro na miejscowa walutę euro jest powszechnie akceptowane. Przy zapisie na tą wycieczkę należy okazać rezydentowi paszport. Paszport należy również zabrać ze sobą!
Cena ok. 38+5 EUR

_______________________________________________________________________________________

Nissyros

W rejs na wyspę Nissiros, który zajmie około 1 godzinę wypłyniemy z położonej na południu wyspy miejscowości Kardamena. Zwiedzimy tu miasteczko portowe Mandraki, które oferuje urokliwe zakątki, wąskie uliczki pośród białych domków. Bedzie chwila wolnego czasu na zakupy, lunch ( we własnym zakresie) Chętni mogą udać się aż do położonego na górze klasztoru. Druga cześć programu to wizyta we wnętrzu krateru wulkanu. Udamy się tam autokarem chętni będą mogli zejść na pieszo na samo dno krateru . Poczują tu Państwo zapach siarki oraz ciepło rozgrzanej ziemi. Powrót do hoteli. Na miejscu dodatkowo płatne 2€ za przejazd do kaldery.
Cena ok. 38+ EUR

_______________________________________________________________________________________

Rejst statkiem - 3 wyspy Pserimos-Kalimnos-Plati

Relaksujący rejs na pobliskie wyspy, pływanie i opalanie. Program obejmuje: Odbiór z hotelu, przejazd do portu w mieście Kos i zaokrętowanie na drewnianej łodzi wycieczkowej wyposażonej w leżaki, toalety i bar. Przeprawa z Kos na wyspę Pserimos trwa około 75 minut. Skorzystaj z możliwości wykapania się i opalania na pięknej, piaszczystej plaży przy płytkim morzu, kiedy załoga będzie przygotowywała smacznego grill’a - lunch na pokładzie. Po lunchu płyniemy na wyspę Kalymnos. Jeśli dopisze nam szczęście, możemy po drodze zobaczyć delfiny lub żółwia morskiego. Krótki spacer w malowniczym porcie Pothia, stolicy Kalymnos, zabierze nas do lokalnego producenta gąbek "Papachatzis", gdzie można dowiedzieć się więcej na temat gąbek morskich, głównego materiału eksportowego wyspy od wieków. Wykorzystywane są one do kąpieli, usuwania makijażu, czyszczenia, malowania, mycia samochodu lub po prostu do dekoracji domu; gąbki są typową pamiątką z Kalymnos. Czas wolny na kawę, pyszne lokalne lody lub kupno pamiątek. Następnie relaksujące rejs zabierze nas do Plati Isle, aby popływać i nurkować za burtą. Rejs powrotny trwa około godziny, a przyjazd do portu w Kos jest planowany na godzinę 17.30. Transfer powrotny do hotelu zamyka program niezapomnianego dnia na morzu.
Cena ok. 38 EUR

_______________________________________________________________________________________

Grecka noc

Nieapomniana noc! Zabierzemy Cię z hotelu około 18:00 i pojedziemy autobusem do górskiej osady Zia. Lepiej zabierz ze sobą lekką kurtkę na nocny powrót. Poświęć trochę wolnego czasu w Zia na spacer po wsi, odwiedź sklepy z produktami lokalnymi i sfotografuj górę Dikeos, zachód słońca i wspaniałe widoki na Tigaki, Marmari, Salt Lake (Aliki), wyspy Kalymnos i Pserimos oraz tureckie wybrzeże. Jeśli lubisz degustować lokalne produkty, spróbuj napić się "cynamonowej kanelady” lub świeżej, domowej roboty lemoniady przy młynie. Krótki przejazd autobusem do panoramicznej restauracji na kolację z dużą ilością greckich przysmaków: Kilka przystawek, danie główne, owoce, darmowe wino i sok pomarańczowy. Smaczne jedzenie, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu o bogatym programie, tancerze wykonujący tradycyjne tańce folklorystyczne z różnych części Grecji i zmieniający kilkukrotnie tradycyjne stroje są obietnicą niezapomnianych wrażeń! Baw się dobrze w tradycyjnym greckim stylu!
Cena ok. 38 EUR

Zakynthos_wieczór grecki    Zakynthos_wieczór grecki    Zakynthos_wieczór grecki    Zakynthos_wieczór grecki _______________________________________________________________________________________ Ceny wycieczek fakultatywnych są zróżnicowane w zależności od położenia hotelu, z którego zaczyna się wycieczka.